Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!


Maszyny do cięcia wodą

  
Treść działu: 
1. Budowa maszyny.
2. Cięcie wodą wielogłowicowe.
3. Cięcie 3D.

Budowa maszyny do cięcie wodą

 

Główne części składowe na przykładzie maszyny ByJet Pro 3015 szwajcarskiej firmy Bystronic widoczne na zdjęciu to: pompa wysokiego ciśnienia (czerwona obudowa), szafa sterowa (biała obudowa), pulpit sterowniczy, stół maszyny z osłoną. Poza tym maszyna do cięcia zbudowana jest z następujących podzespołów: agregat sprężonego powietrza, system uzdatniania wody tnącej, system podawania ścierniwa. Nad stołem maszyny zainstalowane są cztery głowice tnące, które umożliwiają jednoczesne wycinanie tych samych detali, co powoduje czterokrotne zmniejszenie czasu wykrawania.

ByJetPro3015_Bystronic

 

Budowa i zasada działania głowicy: zainstalowany czujnik opuszcza się na cięty materiał, po czym dysza obniża się na zadaną odległość od materiału; następuje zwolnienie zaworu iglicowego i strumień wody zaczyna wydostawać się z dyszy; równolegle z tym rozpoczyna się podawanie ścierniwa przez rurkę i zasysane jest ono przez strumień wody; skoncentrowany strumień wody i ścierniwa o średnicy 0.8 mm kierowany jest na materiał i rozpoczyna się proces cięcia.

Głowice do cięcia strumieniem wody.

 

 

Cięcie wodą wielogłowicowe

 

 

 

Cięcie wodą 3D

 

Cięcie pięcioosioweźródło:wikipedia.org

Przy zastosowaniu skrętnej głowicy można ciąć kształty trójwymiarowe jak na przykład wirnik turbiny.